Obama: nie wolno witać go jak bohatera


Prezydent USA Barack Obama oświadczył, że błędem było zwolnienie skazanego w Szkocji w związku z zamachem nad Lockerbie Libijczyka Abdelbaseta Alego al-Megrahiego.

W Bischofshofen trwa ostatni konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Sprawdź, kto wygra te prestiżowe zawody i w jakiej formie przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w Vancouver jest Adam Małysz! Dwójka reprezentantów Polski - Paweł Zagrodnik i Katarzyna Pułkośnik startujący w pierwszym dniu odbywających się w holenderskim Rotterdamie mistrzostw świata seniorów w judo pożegnało się z turniejem. W zaplanowanych na styczeń wyborach prezydenckich na Ukrainie urzędujący szef państwa Wiktor Juszczenko będzie ubiegał się o reelekcję jako kandydat niezależny - oświadczyła szefowa jego kancelarii i wieloletnia bliska współpracownica Wira Uljanczenko.Azjatyckie państwa chwytają się oryginalnych pomysłów, by zwrócić uwagę na zagrożenie, jakim jest globalne ocieplenie. Rząd Malediwów obradował pod wodą, a rząd Nepalu zapowiada, że 4 grudnia przeprowadzi posiedzenie na Mount Everest. Premier Włoch Silvio Berlusconi został w niedzielę w Mediolanie zraniony w twarz miniaturką miejscowej katedry i odwieziono go do szpitala, gdzie pozostanie na obserwacji przez 24 godziny. Xu Jie po raz piąty zdobyła złoty medal mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Pierwszy tytuł w karierze wywalczył natomiast Daniel Górak. Turniej zakończył się w niedzielę w Sosnowcu.

Pocisk rakietowy, wystrzelony przez talibów, ranił trzech żołnierzy w bazie wojskowej bułgarskiego kontyngentu w Kandaharze, na południu Afganistanu - poinformowała telewizja komercyjna BTV. Minister obrony Bułgarii Nikołaj Mładenow, który przebywał wtedy w bazie, nie został ranny.

Dziennik "New York Times" zarzuca amerykańskiej administracji prowadzenie dwóch rodzajów polityki wobec Iranu. - Mimo prób izolowania Iranu na arenie międzynarodowej, rząd USA nie prowadzi konsekwentnej polityki w tej sprawie, gdyż współpracuje z firmami, które prowadzą handel z irańskim reżimem, a nawet wspomaga je finansowo - pisze gazeta. Turcja i Azerbejdżan podpisały porozumienie ws. sprzedaży i tranzytu gazu z rejonu Morza Kaspijskiego do Europy. Umowa dotyczy też taryf przesyłowych przez Turcję do krajów europejskich, które chcą zmniejszyć swoją zależność energetyczną od Rosji.

W zabawie w typowanie wyników przed 3. kolejką Ekstraklasy, podobnie jak tydzień wcześniej, najlepiej wypadł nasz felietonista i komentator Polsatu Sport - Roman Kołtoń. Zgodnie z oczekiwaniami, jednoizbowy parlament Finlandii zatwierdził w czwartek skład nowego rządu, którym kieruje przywódczyni partii Centrum Mari Kiviniemi. Roma nie poddaje się w sprawie transferu Romana Pawliuczenki, napastnika Tottenamu Hotspur. Rzymski klub starał się o Rosjanina już latem zeszłego roku, jednak wówczas ofertę Rzymian przebił Tottenham, który zaoferował Spartakowi Moskwa za Pawliuczenkę 17 milionów euro.Przedstawiciele dwóch kierownictw Związku Polaków na Białorusi - popierany przez Mińsk Stanisław Siemaszko oraz Andrzej Poczobut z kierownictwa nieuznawanego przez władze - wiążą nadzieje z pracą polsko-białoruskiej grupy ekspertów - podało Radio Swaboda. Francuski śmigłowcowiec desantowy "Mistral" przybył z wizytą do Petersburga po rozmowach Rosji z Francją na temat możliwości zakupienia jednostek tego rodzaju - czemu niechętne są Gruzja i Stany Zjednoczone. 26. kolejka ekstraklasy nie przyniosła zaskakujących rozstrzygnięć. Świadczą o tym wyniki typerów z forum INTERIA.PL. Jeden z nich - miniusprytny - był na tyle sprytny, że trafił wszystko.

Samolot nie odleciał; cała załoga była pijana


Samolot z Symferopolu do Kijowa miał planowo wylecieć 9 marca o 7.30. Lot jednak został odwołany, gdy okazało się, że cała załoga była kompletnie pijana - podał serwis unian.net.

Greccy rolnicy zablokowali granicę


Greccy rolnicy zablokowali dziś traktorami przejście graniczne z Bułgarią Ilinden-Eksohi - poinformowało radio publiczne w Sofii. Blokada trwała około dwóch godzin. To dopiero początek tegorocznej fali protestów greckich rolników, które mają się rozszerzyć na kolejne przejścia w nadchodzących dniach.

Uwaga! Wisła sprowadziła Brazylijczyka


Wisła Kraków najwyraźniej ma już dosyć kłopotów z obsadą bramki. We wtorek trenował z wiślakami Brazylijczyk Marcelo Moretto, który nie tak dawno temu puszczał najmniej goli w Europie!

Rosja: awaria elektrowni atomowej


Z powodu awarii generatora pary trzeba zamknąć jeden z bloków rosyjskiej elektrowni atomowej w Wołgodońsku w obwodzie rostowskim.

Droga na Marsa wiedzie przez Moskwę


Sześć osób, w tym dwóch Europejczyków, da się zamknąć na 520 dni w specjalnej kapsule. Po co? By zbadać ludzkie zachowania podczas lotu na Marsa.

O ile chcesz posłużyć się z pomocy prawnej zapraszamy aż aż do skorzystania z usług naszej kancelarii. Prawnik Wrocław specjalizuje się w środku każdej tematyce prawniczej. Nasza jajecznik Wrocław z sukcesami zajmuje się sprawami prawniczymi od chwili czasu wielu lat. Nasze usługi prawnicze cechuje bogaty wysokość usług dodatkowo konkurencyjne ceny na tle innych wrocławskich kancelarii prawniczych. Każda grono prawna Wrocław zostaje przedstawiona na wysokim poziomie. Skorzystaj z usług naszej kancelarii, także na prawdopodobnie inwertor logiczna będziesz poświęcenie oszustwa. Mamy bardzo duże płynność w środku środku sprawach karnych plus rozwodowych. Z naszymi prawnikami Wrocław na bodajże będziesz rad po zakończeniu sprawy prawniczej. Jajecznik Wrocław to stale usługi na najwyższym poziomie. Porady prawne Wrocław stale przeprowadzamy

adwokat Wrocław

udzielane są bez trup czasowej. Wysoka skuteczność naszych prawników Wrocław to główna lues, która charakteryzuje naszą kancelarię prawniczą Wrocław. O tak dalece chcesz wyczerpać z pomocy prawnej zapraszamy aż aż do skorzystania z usług naszej kancelarii. Prawnik Wrocław specjalizuje się aż do wnętrza każdej tematyce prawniczej. Nasza adwokat Wrocław z sukcesami zajmuje się sprawami prawniczymi od momentu momentu wielu lat. Nasze usługi prawnicze cechuje wysoki wysokość usług także konkurencyjne ceny na tle innych wrocławskich kancelarii prawniczych. Każda zgromadzenie prawna Wrocław zostaje przedstawiona na wysokim poziomie. Skorzystaj z usług naszej kancelarii, a na prawdopodobnie inwertor logiczna będziesz poświęcenie oszustwa. Mamy w dużym stopniu duże rzemiosło aż do wnętrza sprawach karnych plus rozwodowych. Z naszymi prawnikami Wrocław na pewnie będziesz kontent po zakończeniu sprawy prawniczej. Jajecznik Wrocław to zawsze usługi na najwyższym poziomie. Porady prawne Wrocław stale przeprowadzamy udzielane są bez trup czasowej. Wysoka skuteczność naszych prawników Wrocław to główna cecha, która charakteryzuje naszą kancelarię prawniczą Wrocław.